Webinář představí 9.10. 2014 učebnici Krajinou příběhů

ZÁZNAM WEBINÁŘE NAJDETE ZDE

Ve čtvrtek 9.10. 2014 ve 20.00 přinášíme všem pedagogům i dalším zájemcům online seminář, ve kterém představíme naší internetovou učebnici romské historie s metodickou podporou "Krajinou příběhů". Sledovat ho můžete zdarma online, přístup najdete zde: http://rvp.cz/informace/online-diskuze.

Webinář pořádá organizace Romano džaniben ve spolupráci s metodickým portálem RVP.CZ.

Webinář o dílnách romské historie na školách pro pedagogy - 15.1.2014, 20:00

ZÁZNAM WEBINÁŘE NAJDETE ZDE

Na 15. ledna připravujeme ve spolupráci s metodickým portálem RVP online webinář, který představí dílny romské historie probíhající na ZŠ a SŠ v rámci projektu Dějiny Romů ve výuce. Webinář se bude věnovat průběhu samotných dílen, včetně přehledu romské historie, a seznámí diváky s projektovým webem Krajinou příběhů. Setkání je určeno učitelům 2. stupně ZŠ, gymnázií a SOŠ, kteří se věnují multikulturní výchově a výchově k občanství, ale i laické veřejnosti. Začátek je ve 20:00, podrobnosti najdete zde.

Lektoruje romistka a projektová lektorka Kateřina Kořínková.


Seminář pro pedagogy 2013

Během podzimu 2013 proběhne další seminář, na kterém budou širší pedagogické veřejnosti představeny nové didaktické materiály k výuce moderní historie Romů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ publikované na stránkách Krajinoupribehu.cz, i další služby realizované v rámci projektu Dějiny Romů ve výuce.

Seminář bude zaměřen na představení novodobé romské historie, prezentace učebnice Krajinoupribehu.cz a použitých metod; součástí bude i workshop, během kterého si budou moci účastníci jednotlivé úkoly pro žáky sami vyzkoušet.

V případě předběžného zájmu o účast na semináři prosím kontaktujte koordinátorku Janu Rejžkovou na emailu rejzkova@dzaniben.cz.

Seminář "Dějiny Romů ve výuce" (Praha 26.11. 2012)

V rámci projektu „Dějiny Romů ve výuce“ proběhne seminář, na kterém budou širší pedagogické veřejnosti představeny nové didaktické materiály k výuce moderní historie Romů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. V rámci semináře mají pedagogové mimo jiné možnost si práci s těmito materiály vyzkoušet.